Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1120162

Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

W poszukiwaniu metematyki...

Od poczatku roku niektórzy uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczkach po okolicznych zakładach pracy.Wycieczki te miały na celu zarówno poznanie niektórych zawodów jak i doszukiwanie się w kazdym z nich matematyki.Czy udało nam się "ją"znależc??..Otóz okazało się,że matematyka jest wszędzie!!!

Więcej…

Podchody matematyczno-przyrodnicze

24 05.2016 roku odbyły się szkolne podchody matematyczno-przyrodnicze.Uczniowie klas gimnazjalnych , zawodowych i pp zostali podzieleni na cztery drużyny,które były oznaczone kolorami.Przedstawiciele drużyn losowali swój kolor,opiekunów  i teczkę,w której znajdowały się wskazówki wyznaczające trasę.Na uczniów czekały po drodze zadania ukryte wokół jeziora.Miejsca gdzie znajdowały się zadania były oznaczone chorągiewkami.

Więcej…

I Bieg Integracyjny

03.06.2016r. odbył się I Bieg Integracyjny w naszym Ośrodku. W biegu wzięło udział około 85 osób- naszych uczniów, ich rodzin, uczniów szkół z Międzychodu i Sierakowa oraz miłośników biegania z Międzychodu.

Więcej…

Teatr Gorzów - "Wierszyki ? wybryki?

"Wierszyki ? wybryki? to tytuł przedstawienia teatralnego, który obejrzeli uczniowie naszej szkoły w środę, 18 maja br. w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. Jak co roku udział w wycieczce wzięli również rodzice i rodzeństwo uczniów. Jeszcze przed przedstawieniem nasi podopieczni mogli wykazać się talentem aktorskim i odegrać role do tekstów wierszy wygłaszanych przez aktorkę teatru...

Więcej…

Muzeum - Historia przedsiębiorstw w PRL

Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z niezwykle ciekawą i pouczająca wystawą ukazującą historię przedsiębiorstw działajacych w Międzychodzie w czasach PRL-u. Młodzież z wielkim zaintresowaniem przeglądała bogate zbiory 20 zakładów pracy np. Pomona, Modex, Prokom, Las itp...

Więcej…

Olimpiada matematyczna 2015

19 maja uczniowie klasy III gimnazjum :Martyna Gmiąt, Żaneta Ciepła i Bartek Zachwieja wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej, która odbywa się co roku w Zespole Szkół nr 2 w Poznaniu. Jest nam bardzo miło,że możemy w niej  uczestniczyć, poznawać kolegów i koleżanki z innych szkół, jak również wykazać się swoimi umiejetnościami matematycznymi. W tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 7 drużyn, my usytuowaliśmy się na miejscu IV, ale jak niezwykle wdzięcznym....bo środkowym ;-)

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Warsztaty malarskie - farby akrylowe

Hania, Grzesiu, Damian, Szymon i Adrian gościli na warsztatach malarstwa w Kole Międzychodzkich Plastyków. Poznawali technikę malowania na płótnie farbami akrylowymi pod czujnym okiem artystki pani Elżbiety Ponińskiej. Dzieci krok po kroku tworzyły własne obrazy przedstawiające kwiaty. Atmosfera i i klimat w pracowni sprzyjał twórczemu działaniu. Dziękujemy pani Elżbiecie Ponińskiej za cenne uwagi podczas malowania.

Więcej…

Muzyk, dudziarz - Przemysław Wawrzyniak

W poniedziałek, 16maja p. Maciej zorganizował nam kolejną część spotkań z muzyką.Tym razem naszym gościem był p. Przemysław Wawrzyniak, który zagrał na dudach, fletach i bębnie i zapoznał nas z kulturą szkocką i irlandzką. Pan Przemek zafascynował wszystkich muzyką i strojem.

Więcej…

Wycieczka piesza - j.Tuczno i Winnogórskie

11. 05. 2016 r. wybraliśmy się na spacer, aby podziwiać piękno najbliższej okolicy. Dotarliśmy nad dwa jeziora: Tuczno i Winnogórskie. Było wesoło, przyjemnie i tak ciepło, że niektórzy postanowili schłodzić się w podziemnym bunkrze. Po czterech godzinach wędrówki i przebyciu około 17 kilometrów wróciliśmy do domów cali i zdrowi- chociaż niektórzy "zgubili podeszwy" . Do zobaczenia na następnej wędrówce.

Więcej…

Spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień

29 kwietnia -pan Marek Compel-Specjalista Terapii Uzależnień po raz drugi zagościł w naszym Ośrodku.Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i Szkoły Zawodowej.Niezwykle interesująca była rozmowa z Darkiem i Pawłem-podopiecznymi Ośrodka Uzależnień w Ciborzu, którzy opowiedzieli swoje historie i wzbudzili w nas wszystkich głębokie refleksje.Oby to spotkanie pozostało na długo w naszej pamięci i było lekcją i przestrogą na całe życie.Dzięki pani Asiu za to spotkanie.

I Bieg Integracyjny - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na I Bieg Integracyjny

03.06.2016r. (piątek) godzina 8.00 - chcielibyśmy zorganizować bieg integracyjny dla dzieci z naszego Ośrodka, rodziców, uczniów szkół powiatu międzychodzkiego, pasjonatów biegania oraz wszystkich chętnych osób. Celem biegu jest integracja osób niepełnosprawnych z ich rówieśnikami - uświadomienie różnych ograniczeń związanych z rozwojem psycho- fizycznym, z którymi spotykają się uczniowie SOSzW w Międzychodzie, ale również dostrzeganie podobieństw, braku różnic między rówieśnikami. Uczestnicy podzieleni będą na drużyny.

 

Więcej…

Wycieczka do Gorzowa

Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana wycieczka do Gorzowa do kina HELIOS.Dzieci miały do wyboru dwa filmy.Młodsze dzieci miały okazję obejrzeć film pt."Zwierzogród",natomiast starsza młodzież obejrzała film pt."7 rzeczy,których nie wiecie o mężczyznach..."Oczywiście wycieczka zakończyła się tradycyjnie w McDonaldzie,ale i tak najwiekszą atrakcją okazały się... "ruchome schody".

Warsztaty z garncarstwa w Kole Plastyków Międzychodzkich

Dnia 26 kwietnia w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich odbyło się drugie spotkanie warsztatowe, na którym uczniowie z klasy V i VI  wykonywali naczynia gliniane na kole garncarskim. Historię i technikę  garncarstwa przybliżyła dzieciom pani Grażyna Nowak.  Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł  znane od neolitu.

Więcej…

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji p. Agnieszka i p. Marzena przygotowały krótki wykładzik o ochronie przyrody, każdy miał okazję wykazać sie wiedzą rozwiązując krzyżówkę lub talentem artystycznym kolorując przygotowane ilustracje. Na koniec poszliśmy na boisko gdzie sprawdziliśmy własnymi nosami jak brzydko pachną spalane śmieci. To co sie nie spaliło zostało przez nas zakopane w ramach eksperymentu (9kroków)- za rok sprawdzimy co się tam zmieniło.

Więcej…

OMNIBUS 2016

14.04.2016r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o wszystkim i z wszystkiego.

Omnibusem 2016 został Dawid Orlik. Drugie miejsce zajął Łukasz Orlik, a trzecie Oliwia Paczyńska.

Gratulujemy.

Wycieczka do drukarni

Dnia 19 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej udali się do drukarni.Celem wycieczki było zapoznanie się z etapami procesu drukowania. Dzieci zwiedziły pomieszczenia drukarni, obejrzały maszyny wykorzystywane do drukowania np.: opakowań, reklam, książek, ulotek informacyjnych. Dziękujemy bardzo drukarni za ciekawą i pouczająca lekcję.

Strona 8 z 30

You are here