Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 940005

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

I Bieg Integracyjny - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na I Bieg Integracyjny

03.06.2016r. (piątek) godzina 8.00 - chcielibyśmy zorganizować bieg integracyjny dla dzieci z naszego Ośrodka, rodziców, uczniów szkół powiatu międzychodzkiego, pasjonatów biegania oraz wszystkich chętnych osób. Celem biegu jest integracja osób niepełnosprawnych z ich rówieśnikami - uświadomienie różnych ograniczeń związanych z rozwojem psycho- fizycznym, z którymi spotykają się uczniowie SOSzW w Międzychodzie, ale również dostrzeganie podobieństw, braku różnic między rówieśnikami. Uczestnicy podzieleni będą na drużyny.

 

Więcej…

Wycieczka do Gorzowa

Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana wycieczka do Gorzowa do kina HELIOS.Dzieci miały do wyboru dwa filmy.Młodsze dzieci miały okazję obejrzeć film pt."Zwierzogród",natomiast starsza młodzież obejrzała film pt."7 rzeczy,których nie wiecie o mężczyznach..."Oczywiście wycieczka zakończyła się tradycyjnie w McDonaldzie,ale i tak najwiekszą atrakcją okazały się... "ruchome schody".

Warsztaty z garncarstwa w Kole Plastyków Międzychodzkich

Dnia 26 kwietnia w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich odbyło się drugie spotkanie warsztatowe, na którym uczniowie z klasy V i VI  wykonywali naczynia gliniane na kole garncarskim. Historię i technikę  garncarstwa przybliżyła dzieciom pani Grażyna Nowak.  Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł  znane od neolitu.

Więcej…

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji p. Agnieszka i p. Marzena przygotowały krótki wykładzik o ochronie przyrody, każdy miał okazję wykazać sie wiedzą rozwiązując krzyżówkę lub talentem artystycznym kolorując przygotowane ilustracje. Na koniec poszliśmy na boisko gdzie sprawdziliśmy własnymi nosami jak brzydko pachną spalane śmieci. To co sie nie spaliło zostało przez nas zakopane w ramach eksperymentu (9kroków)- za rok sprawdzimy co się tam zmieniło.

Więcej…

OMNIBUS 2016

14.04.2016r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o wszystkim i z wszystkiego.

Omnibusem 2016 został Dawid Orlik. Drugie miejsce zajął Łukasz Orlik, a trzecie Oliwia Paczyńska.

Gratulujemy.

Wycieczka do drukarni

Dnia 19 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej udali się do drukarni.Celem wycieczki było zapoznanie się z etapami procesu drukowania. Dzieci zwiedziły pomieszczenia drukarni, obejrzały maszyny wykorzystywane do drukowania np.: opakowań, reklam, książek, ulotek informacyjnych. Dziękujemy bardzo drukarni za ciekawą i pouczająca lekcję.

"Jubileusz Chrztu Polski 966 - 2016"

Dnia 18 kwietnia o godzinie 18.00 w Art Cafe przy Centrum Animacji Kultury odbyło się Uroczyste Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Jubileusz Chrztu Polski 966 - 2016"...

Więcej…

"Najpiękniejsze palmy, pisanki i baranki"

8 kwietnia byliśmy w muzeum  regionalnym w Międzychodzie na uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastycznym  "Najpiękniejsze palmy, pisanki i baranki" Otrzymaliśmy wspaniałe dyplomy i nagrody. Lista laureatów i uczestników konkursu była bardzo długa.  Uczestniczyło bowiem wiele szkół i przedszkoli z powiatu międzychodzkiego. Każdy z nas czuł się wyróżniony, ponieważ wszystkie prace zaprezentowano na wystawie, którą można było zwiedzać. Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy brać udział w wielkanocnym konkursie. Dziękujemy muzeum za zorganizowanie konkursu i miłe przyjęcie nas podczas gali.

14 kwietnia - DZIEŃ CZEKOLADY

14 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. To jeden z najpiękniejszych dni w roku.
Czekolada ma właściwości relaksujące, uspokajające, ale jest również doskonałym źródłem energii. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP oraz...

Więcej…

Światowy Dzień Zdrowia - CUKRZYCA

Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia 2016
„CUKRZYCA”

W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia  obejmowały działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy: poszerzaniu wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby,  a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. W związku z tym  wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu poświęconym tej tematyce. Podstawowe wiadomości o cukrzycy przybliżyła nam pielęgniarka szkolna. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny propagowany przez Ministerstwo Zdrowia. Na podstawie informacji uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązali quiz. Wszyscy otrzymali broszury, ulotki informacyjne. W klasach gimnazjalnych oraz w szkole zawodowej przeprowadziłam lekcje poszerzające wiedze o cukrzycy. Dnia 7 kwietnia wszyscy nauczyciele otrzymali ulotkę „10 zasad postępowania z dzieckiem chorym na cukrzycę w szkole”. Zainteresowanym uczniom przygotowałam i rozdałam przykładowe jadłospisy cukrzyka.

A.Krzyżańska-Stańko

Dzień Wiosny 2016

Dnia 21 marca 2016r powitaliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie ośrodka zebrali się w stołówce szkolnej. Tam odpowiadali na pytania , zagadki tematyczne, rozwiązywali  krzyżówki, zagadki graficzne oraz wykonali prace plastyczne. Następnie udali się na boisko szkolne gdzie z hukiem  pożegnali „Marzannę” .W przygotowanym ognisku  uczniowie upiekli kiełbaski.

Nad przygotowaniem imprezy czuwali opiekunowie SU.

 

Więcej…

Akcja „Sadzenie Lasu”

Dnia 15 marca 2016r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sadzenie lasów’. Pod przewodnictwem p. M. Jankowiak-Winkler udaliśmy się na wskazane miejsce sadzenia młodych drzew liściastych-dębu. Na miejscu czekał na nas leśniczy obszaru Kolno. Przybliżył uczniom cel obsadzania nowych obszarów młodymi drzewami. W sposób praktyczny zaprezentował kolejność wykonywanych działań. Uczniowie wraz z opiekunem wzięli się do pracy. Wspólnie zasadziliśmy ok.400 sadzonek młodych dębów. Aura nam dopisywała, chociaż nie było zbyt ciepło uczniowie rozgrzali się ciepłą herbatą oraz posilili drożdżówkami przygotowanymi przez nadleśnictwo.

Nad przebiegiem akcji czuwała p. A. Krzyżańska-Stańko

Więcej…

Dzień świadomości autyzmu w SOSzW

Więcej…

POZNAJEMY SWÓJ KRAJ UCZĄC SIĘ I BAWIĄC

VIII integracja uczniów szkół powiatu międzychodzkiego z naszą młodzieżą

Kolejne spotkanie za nami. Cóż to były za emocje…… {#emotions_dlg.laughing} ! ...

Więcej…

WYCIECZKA DO SZCZECINA

W dniu 22 marca  uczniowie z naszej szkoły wraz  z gośćmi  z innych szkół naszego powiatu, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedzaliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Filharmonię, Podziemną trasę turystyczną-bunkry. Odbyliśmy rejs statkiem po porcie, a z wieży Bazyliki podziwialiśmy panoramę Szczecina...

 

 

Więcej…

Konkurs plastyczny Kraszanki, pisanki jajka malowane Zbąszyń 2016

Adrian, Aneta, Hania, Damian Szymon i Grzesiu z klasy 3A gimnazjum uczestniczyli 17 marca w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Kraszanki, pisanki, jajka malowane", która odbyła się w Zbąszyniu. Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz integracja uczniów z placówek kształcenia specjalnego...

Więcej…

Strona 8 z 30

You are here