Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1064720

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

POZNAJEMY SWÓJ KRAJ UCZĄC SIĘ I BAWIĄC

VIII integracja uczniów szkół powiatu międzychodzkiego z naszą młodzieżą

Kolejne spotkanie za nami. Cóż to były za emocje?? {#emotions_dlg.laughing} ! ...

Więcej…

WYCIECZKA DO SZCZECINA

W dniu 22 marca  uczniowie z naszej szkoły wraz  z gośćmi  z innych szkół naszego powiatu, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedzaliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Filharmonię, Podziemną trasę turystyczną-bunkry. Odbyliśmy rejs statkiem po porcie, a z wieży Bazyliki podziwialiśmy panoramę Szczecina...

 

 

Więcej…

Konkurs plastyczny Kraszanki, pisanki jajka malowane Zbąszyń 2016

Adrian, Aneta, Hania, Damian Szymon i Grzesiu z klasy 3A gimnazjum uczestniczyli 17 marca w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie plastycznym "Kraszanki, pisanki, jajka malowane", która odbyła się w Zbąszyniu. Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz integracja uczniów z placówek kształcenia specjalnego...

Więcej…

Wystawa z muzeum

Chętni uczniowie brali udział 15 marca w wernisażu wystawy czasowej Antoniego Ruta, znanego poznańskiego artysty fotografika w  muzeum regionalnym w Międzychodzie. Mieliśmy możność zapoznać się nie tylko z wystawą prac fotograficznych, ale oglądaliśmy  krótki seans specjalnie wybranych diaporam, który poprowadził autor.  Wystawa i seans bardzo nas zaciekawiły.

Warsztaty z linorytu

Klasa VI i V brała udział w warsztatach graficznych z linorytu, które odbyły się w siedzibie Koła Plastyków Międzychodzkich. Pokazową lekcję poprowadził międzychodzki artysta pan Jerzy Gackowski. Linoryt- jest techniką, w której wzór wycina się w kawałku linoleum. Na powierzchnię linoleum nanosi się rysunek, a później wycina za pomocą różnego rodzaju dłutek.  Dzieci miały możliwość spróbowania sił tworząc własne wielkanocne grafiki...

Więcej…

Dzień Mężczyzny 2016

Dzisiaj Dzień Faceta. Nasze panie przygotowały niespodziankę : tańce, śpiew i pokaz slajdów o tym "Jak byliście młodsi to byliście słodsi". Na koniec nasi panowie otrzymali prezenty niespodzianki.

Więcej…

Apel z okazji Dnia Kobiet 2016

Dzień Kobiet- p. Paweł, p. Maciej, p. Rysiu z Szymonem, Rysiem, Januszem przygotowali wspaniały apel. Nasze panie i dziewczyny obdarowaliśmy kwiatami i słodkimi pokusami.

Więcej…

Konkurs recytatorski - marzec 2016

04.03.2016 r. w szkole podstawowej odbył się konkurs recytatorski. W tym roku uczniowie recytowali piękne wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…

Doradztwo zawodowe

W środę 24 lutego młodzież gimnazjum brała udział w lekcji, którą poprowadziła pani Eliza Zielińska - doradca zawodowy przy Młodzieżowym Centrum Kariery. Uczniowie oglądali film o wyborze zawodów i uczestniczyli w dyskusji na temat pracy. Celem spotkania było nakierowanie uczniów na świadomy wybór dotyczący dalszej edukacji i kształcenia zawodowego oraz wzbudzanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Warsztaty decoupage

Warsztaty decoupage. Niedługo święta wielkanocne,więc nadszedł czas przygotowywania świątecznych dekoracji. Na zajęciach poznajemy technikę decoupagu i wykonujemy piękne pisanki. Nasze prace zostaną wysłane na konkurs plastyczny pt. "Pisanki, kraszanki, jajka malowane" organizowany przez SOSzW w Zbąszyniu.

Czytamy dzieciom - ŚDS

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu ?Nasza szkoła czyta dzieciom?. Dzis gościliśmy domowników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzychodzie, którzy zaprezentowali wyreżyserowany przez siebie film pt.?Złota kaczka?. Po krótkiej dyskusji na temat realizacji filmu, młodsi uczniowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy pt. ? Kaczka dziwaczka?, który przeczytała dziś ulubiona pielęgniarka wszystkich dzieci p. Jolanta. W ostatniej części spotkania wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych, w których wykorzystaliśmy elementy metody p. Doroty Dziamskiej- Edukacja przez ruch.  Zadaniem uczestników było rytmiczne kreślenie kolorowych piórek przy dźwiękach muzyki. Efektem końcowym były piękne kaczki oraz wspólny taniec radości.

Więcej…

Polskie ptaki

Dnia 29 lutego 2016r w naszej szkole gościła p.Agnieszka Doberschueltz, która  przybliżyła nam zwyczaje, różnorodność  i wielość ptactwa występującego na terenie Polski. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia rożnych piór a p. Agnieszka opowiadała o ich roli u ptaków. Próbowaliśmy także odgadnąć nazwy ptaków po odgłosach, które wydają. Było to zadanie dość trudne. Otrzymaliśmy plakaty oraz pakiet edukacyjny, szablony do prac manualnych utrwalających zdobyte wiadomości.

Konkurs plastyczny - Najpiękniejsza Pisanka

W dniu 16 lutego 2016r dla wszystkich chętnych Wychowanków Orśodka odbył się konkurs plastyczny ?Najpiękniejsza pisanka?. Wśród wszystkich pracujących w pocie czoła uczniów zostały wyróżnione trzy osoby:

I  miejsce ? Miłosz Andrzejczak klasa II gimnazjum
II miejsce ? Kamil Batura klasa IV
III miejsce ? Adrian Kintopp klasa VI

Serdeczne gratulacje dla Zwycięzców! Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ozdabianie pisanek.

Dzień Logicznego Myślenia - luty 2016

W dniu 15 lutego 2016 r.  dla uczniów Ośrodka odbył się Dzień Logicznego Myślenia. Wychowankowie podzielenie na grupy brali udział w zabawach rozwijających ich myślenie, spostrzeganie,  koordynacje ruchowo-wzrokową a także umiejętność współdziałania w zespole. Najlepsza drużyna zdobyła słodką niespodziankę.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

Więcej…

Dyskoteka walentynkowo-ostakowa

W dniu 9 lutego 2016r dla  starszych uczniów Ośrodka odbyła dyskoteka walentynkowo-ostakowa. Wśród pląsów i raości na młodzież czekały niespodzianki:została rozdane poczta walentynkowa, przeprowadzona loteria fantowa, wychowankowie wzięli udział w konkursach a także wybrana została Romantyczna Para . Zaszczytny tytuł zdobyła Dominika Kociemba oraz Dawid Rembacz.  Z kolei tytuł Najżyczliwszego Ucznia i Uczennicy zdobyła Dominika Kociemba oraz Sebastian Piotrowski.Wszystkim biorącym udział dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Więcej…

?W Krainie Pani Muzyki?- spotkanie z muzyką

To już piąte spotkanie z muzycznymi inspiracjami przygotowane dla dzieci przez Zielonogórskich Filharmoników. Tym razem odwiedzili nas kowboje z ?Dzikiego Zachodu? oraz piękna Mary, która zachwycała tańcem. W Przedszkolu im. Miłośników Przyrody w Międzychodzie dzieci z klas I ?II ?III i IV usłyszeli najpopularniejsze melodie Dzikiego Zachodu. Muzyka zabrzmiała z wielu instrumentów, takich jak gitara, trąbka, skrzypce, perkusja i banjo.

Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej…

Strona 9 z 30

You are here