Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1064719

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Warsztaty fotograficzne

Dzisiaj uczniowie gimnazjum brali udział w warsztatach, podczas których poznawali archaiczne techniki obrazowania fotograficznego oraz eksperymentowali z materiałami światłoczułymi. Zajęcia prowadził pan Bogusław Biegowski, który jest niezależnym fotografem, obecnie zajmuje się propagowaniem fotografii analogowej rozumianej jako niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Więcej…

Teatr - integracyjnie

W dniu 18 maja 2017r. odbyła się wycieczka integracyjna, w której tym razem wzięło udział aż 61 osób- przedszkolaki, uczniowie, rodzice i kadra Ośrodka. Nasze spotkanie z kulturą, tym razem odbyło się w Teatrze Animacji w CK Zamek w Poznaniu. Oglądaliśmy sztukę pt. "Jaś i Małgosia" pióra Jana Brzechwy.

Więcej…

Jump arena - Poznań

We wtorek, 23 maja, uczniowie, którzy występowali w Jasełkach pojechali w nagrodę do Poznania. Do wyboru mieli wizytę w Jump Arenie lub kinie. Bawili się świetnie. W drodze powrotnej oczywiście Mc Donald.

Więcej…

Podróż za jeden uśmiech - wiatrak - Głażewo 2017

Europejski Dzień Logopedy

Dn. 06.03.2017r.  w naszej szkole obchodziliśmy  Europejski Dzień Logopedy.

Z tej okazji  zaprosiłam dzieci do wzięcia udziału w licznych konkursach logopedycznych. Dzieci z klas IV, V, VI wykonały ilustracje do znanych rymowanek polskich poetów pt. ? Rymowanki ? rysowanki ?.

Więcej…

?GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO?

W ramach projektu ?GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO? w naszej szkole, odbywają się zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci z zaburzeniami mowy.
Uczniowie w czasie zajęć usprawniają motorykę narządów mowy (języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego), wykonują ćwiczenia oddechowe, słuchowe oraz artykulacyjne.

Dzieci słuchają opowiadań logopedycznych i próbują wykonywać poprawnie wszystkie ćwiczenia.

Więcej…

INTEGRACJA 2017 - Łódź

Po raz dziewiąty uczniowie szkół powiatu międzychodzkiego przyjęli zaproszenie uczniów SOSzW w Międzychodzie na konkurs- spotkanie integracyjne.

W tym roku byliśmy w Łodzi...

Więcej…

"Sportowe czytanie"

Dzisiaj odwiedzili nas goście wyjątkowi: pan Mateusz Banaszkiewicz i wicestarosta - pan Jędrzej Schubert. Z zaproszenia skorzystali domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Pan Mateusz przeczytał bajkę ,,Wyścig gokartów?. Razem z panem Schubertem przedstawili zebranym ,,Elementarz sportu?.

My już wiemy, że sport to zdrowie, a ,,# bieganie jest fajne?. Pani Asia ? organizator II Biegu Integracyjnego - zaprosiła do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszego Ośrodka biegu. Obejrzeliśmy fotorelację z poprzedniej edycji. Wiemy już, że pan wicestarosta pobiegnie z nami. Bardzo się z tego cieszymy. Pan Mateusz objął nasz bieg honorowym patronatem.

Na koniec zespół Flamaster zatańczył dla naszych gości.

Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi i panu wicestaroście za poświęcony nam czas.

Więcej…

Apel WIELKANOCNY 2017

11 kwietnia, uczniowie i pracownicy szkoły podziwiali apel w wykonaniu starszych i młodszych dzieci. Po apelu wszyscy mogli wspólnie zjeść śniadanie. Nad całością czuwała pani Ela, Justyna i Ania. Świątecznego zajączka dla każdego dziecka przekazała pani Ewa Michalak. Dzieci odwiedziła Żabka, która przyniosła dzieciom słodycze. Każdy otrzymał również kwiaty ufundowane przez firmę pana B. Królika z Chrzypska Wielkiego, a placki pan Wachowiak.

Więcej…

Warsztaty plastyczne w ŚDS

Dzisiaj gościliśmy w Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, gdzie pod kierunkiem pani Renaty Pieczonki wspólnie malowaliśmy. W warsztatach z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie z kółka plastycznego: Agnieszka, Hania, Zuzia, Daria, Samuel, Rysiu i Grzegorz. Zobaczyliśmy również pozostałe pracownie ŚDS na terenie placówki. W ramach współpracy na kolejne spotkanie warsztatowe zaprosiliśmy podopiecznych ŚDS do naszego ośrodka. Tematem warsztatów będzie zabawa kolorem pt. Czarno- białe zwierzęta duże i małe. Owocem warsztatów będzie wspólna wystawa prac. Dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.

Więcej…

Konkurs plastyczny - Zbąszyń 2017

6 kwietnia Hania , Agnieszka, Grzegorz, Szymon i Damian z klasy GA uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie "Pisanki, Kraszanki, Jajka Malowane" w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło 226 prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Spotkanie zgromadziło uczniów i podopiecznych z placówek specjalnych z województwa wielkopolskiego. Było nam miło znaleźć się w tym gronie. Oprócz wręczenia nagród , wykonywaliśmy koszyczki wielkanocne i podziwialiśmy pokazy taneczne. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zbąszyniu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom gratulujemy nagród i twórczego zapału w tworzeniu kolorowych pisanek.

Więcej…

FLAMASTER na Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego

W poniedziałek 3 kwietnia grupa taneczna Flamaster zaprezentowała się podczas Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w "Niku Bowling" w Poznaniu. Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, czujemy się zaszczyceni. Mamy nadzieję, że naszymi tańcami dodaliśmy zawodnikom moc wiosennej energii.

Wycieczka do Łodzi

31.03.2017r. uczniowie SOSzW w Międzychodzie, Szkoły Podstawowej w Lutomiu, Zespołu Szkół Dwójka, Zespołu Szkół Jedynka z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Podziwialiśmy pozostałości po zakładach przemysłowych łódzkich fabrykantów i sławną ulicę Piotrkowską.

Odwiedziliśmy dwa muzea - Muzeum Bajki Se-Ma-For i Muzeum Fabryki.

Więcej…

Warsztaty ?TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA"

W dniu 28 marca 2017 roku młodzież naszego Ośrodka odwiedziły Przedstawicielki Stowarzyszenia ?Zajarani  Życiem?. Celem ich wizyty było przeprowadzenie warsztatów ?TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA?.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów przeprowadzonych przez Cudowne Panie J.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Muzycy i ich instrumenty - TRĄBKA

Dzisiaj, na zaproszenie p.Macieja, odwiedził nas pan Daniel Kotyński - trębacz. Pan Daniel gra w orkiestrze na trąbce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym instrumencie i mogliśmy posłuchać prawdziwej muzyki. Bawiliśmy się świetnie.

Więcej…

Mecz Lecha Poznań

"JEDYNI TACY Z OŚRODKA FANI W KOLEJORZU BEZGRANICZNIE ZAKOCHANI !!!"

TAK, TAK NA WIOSNĘ ZALICZYLIŚMY Z ŁUKASZEM ORLIKIEM:

TERMALIKĘ NIECIECZA, LECHIĘ GDAŃSK I GÓRNIKA ŁĘCZNĄ......

A TO NIE KONIEC!

Strona 4 z 30

You are here