Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 940008

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Podróż za jeden uśmiech - wiatrak - Głażewo 2017

Europejski Dzień Logopedy

Dn. 06.03.2017r.  w naszej szkole obchodziliśmy  Europejski Dzień Logopedy.

Z tej okazji  zaprosiłam dzieci do wzięcia udziału w licznych konkursach logopedycznych. Dzieci z klas IV, V, VI wykonały ilustracje do znanych rymowanek polskich poetów pt. „ Rymowanki – rysowanki ”.

Więcej…

„GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO”

W ramach projektu „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA NA WESOŁO” w naszej szkole, odbywają się zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci z zaburzeniami mowy.
Uczniowie w czasie zajęć usprawniają motorykę narządów mowy (języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego), wykonują ćwiczenia oddechowe, słuchowe oraz artykulacyjne.

Dzieci słuchają opowiadań logopedycznych i próbują wykonywać poprawnie wszystkie ćwiczenia.

Więcej…

INTEGRACJA 2017 - Łódź

Po raz dziewiąty uczniowie szkół powiatu międzychodzkiego przyjęli zaproszenie uczniów SOSzW w Międzychodzie na konkurs- spotkanie integracyjne.

W tym roku byliśmy w Łodzi...

Więcej…

"Sportowe czytanie"

Dzisiaj odwiedzili nas goście wyjątkowi: pan Mateusz Banaszkiewicz i wicestarosta - pan Jędrzej Schubert. Z zaproszenia skorzystali domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Pan Mateusz przeczytał bajkę ,,Wyścig gokartów”. Razem z panem Schubertem przedstawili zebranym ,,Elementarz sportu”.

My już wiemy, że sport to zdrowie, a ,,# bieganie jest fajne”. Pani Asia – organizator II Biegu Integracyjnego - zaprosiła do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszego Ośrodka biegu. Obejrzeliśmy fotorelację z poprzedniej edycji. Wiemy już, że pan wicestarosta pobiegnie z nami. Bardzo się z tego cieszymy. Pan Mateusz objął nasz bieg honorowym patronatem.

Na koniec zespół Flamaster zatańczył dla naszych gości.

Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi i panu wicestaroście za poświęcony nam czas.

Więcej…

Apel WIELKANOCNY 2017

11 kwietnia, uczniowie i pracownicy szkoły podziwiali apel w wykonaniu starszych i młodszych dzieci. Po apelu wszyscy mogli wspólnie zjeść śniadanie. Nad całością czuwała pani Ela, Justyna i Ania. Świątecznego zajączka dla każdego dziecka przekazała pani Ewa Michalak. Dzieci odwiedziła Żabka, która przyniosła dzieciom słodycze. Każdy otrzymał również kwiaty ufundowane przez firmę pana B. Królika z Chrzypska Wielkiego, a placki pan Wachowiak.

Więcej…

Warsztaty plastyczne w ŚDS

Dzisiaj gościliśmy w Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, gdzie pod kierunkiem pani Renaty Pieczonki wspólnie malowaliśmy. W warsztatach z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie z kółka plastycznego: Agnieszka, Hania, Zuzia, Daria, Samuel, Rysiu i Grzegorz. Zobaczyliśmy również pozostałe pracownie ŚDS na terenie placówki. W ramach współpracy na kolejne spotkanie warsztatowe zaprosiliśmy podopiecznych ŚDS do naszego ośrodka. Tematem warsztatów będzie zabawa kolorem pt. Czarno- białe zwierzęta duże i małe. Owocem warsztatów będzie wspólna wystawa prac. Dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek.

Więcej…

Konkurs plastyczny - Zbąszyń 2017

6 kwietnia Hania , Agnieszka, Grzegorz, Szymon i Damian z klasy GA uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie "Pisanki, Kraszanki, Jajka Malowane" w Zbąszyńskim Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło 226 prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Spotkanie zgromadziło uczniów i podopiecznych z placówek specjalnych z województwa wielkopolskiego. Było nam miło znaleźć się w tym gronie. Oprócz wręczenia nagród , wykonywaliśmy koszyczki wielkanocne i podziwialiśmy pokazy taneczne. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zbąszyniu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom gratulujemy nagród i twórczego zapału w tworzeniu kolorowych pisanek.

Więcej…

FLAMASTER na Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego

W poniedziałek 3 kwietnia grupa taneczna Flamaster zaprezentowała się podczas Ceremonii Otwarcia Regionalnego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w "Niku Bowling" w Poznaniu. Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, czujemy się zaszczyceni. Mamy nadzieję, że naszymi tańcami dodaliśmy zawodnikom moc wiosennej energii.

Wycieczka do Łodzi

31.03.2017r. uczniowie SOSzW w Międzychodzie, Szkoły Podstawowej w Lutomiu, Zespołu Szkół Dwójka, Zespołu Szkół Jedynka z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Podziwialiśmy pozostałości po zakładach przemysłowych łódzkich fabrykantów i sławną ulicę Piotrkowską.

Odwiedziliśmy dwa muzea - Muzeum Bajki Se-Ma-For i Muzeum Fabryki.

Więcej…

Warsztaty „TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA"

W dniu 28 marca 2017 roku młodzież naszego Ośrodka odwiedziły Przedstawicielki Stowarzyszenia „Zajarani  Życiem”. Celem ich wizyty było przeprowadzenie warsztatów „TOLERANCJA-DYSKRYMINACJA”.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów przeprowadzonych przez Cudowne Panie J.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Muzycy i ich instrumenty - TRĄBKA

Dzisiaj, na zaproszenie p.Macieja, odwiedził nas pan Daniel Kotyński - trębacz. Pan Daniel gra w orkiestrze na trąbce. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym instrumencie i mogliśmy posłuchać prawdziwej muzyki. Bawiliśmy się świetnie.

Więcej…

Mecz Lecha Poznań

"JEDYNI TACY Z OŚRODKA FANI W KOLEJORZU BEZGRANICZNIE ZAKOCHANI !!!"

TAK, TAK NA WIOSNĘ ZALICZYLIŚMY Z ŁUKASZEM ORLIKIEM:

TERMALIKĘ NIECIECZA, LECHIĘ GDAŃSK I GÓRNIKA ŁĘCZNĄ......

A TO NIE KONIEC!

Wizyta u Boskich

Było jeszcze ciemno, kiedy dzieci z SOSzW wsiadały do autokaru, aby wyruszyć w podróż do Boskich.Po długiej podróży dotarliśmy i mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca przy serialu "Rodzinka.pl", plan zdjęciowy. Najważniejsze, że mogliśmy spotkać aktorów grających w serialu. Wszyscy byli dla nas bardzo mili. Dziękujemy firmie ABC Czepczyńscy bez pomocy, której wycieczka nie doszłaby do skutku.

Więcej…

Wyjazd do kina

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiety i Dnia Mężczyzny Uczniowie naszego Ośrodka udali się do kina „Helios” w Gorzowie Wielkopolskim.  Oprócz seansu filmowego niektórzy z nas udali się na udany „shopping” w Galerii Askana {#emotions_dlg.smile}.

Zachęcamy już dziś do wyjazd w przyszłym roku.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Lalki ratują życie.

Zakończyliśmy akcję UNICEF-u"Wszystkie Kolory Świata". Projekt "Wszystkie Kolory Świata"jest odpowiedzią na poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieci, że pomaganie może być przyjemne i dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Strona 4 z 30

You are here