Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1064770

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Wizyta u Boskich

Było jeszcze ciemno, kiedy dzieci z SOSzW wsiadały do autokaru, aby wyruszyć w podróż do Boskich.Po długiej podróży dotarliśmy i mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca przy serialu "Rodzinka.pl", plan zdjęciowy. Najważniejsze, że mogliśmy spotkać aktorów grających w serialu. Wszyscy byli dla nas bardzo mili. Dziękujemy firmie ABC Czepczyńscy bez pomocy, której wycieczka nie doszłaby do skutku.

Więcej…

Wyjazd do kina

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiety i Dnia Mężczyzny Uczniowie naszego Ośrodka udali się do kina ?Helios? w Gorzowie Wielkopolskim.  Oprócz seansu filmowego niektórzy z nas udali się na udany ?shopping? w Galerii Askana {#emotions_dlg.smile}.

Zachęcamy już dziś do wyjazd w przyszłym roku.

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Lalki ratują życie.

Zakończyliśmy akcję UNICEF-u"Wszystkie Kolory Świata". Projekt "Wszystkie Kolory Świata"jest odpowiedzią na poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieci, że pomaganie może być przyjemne i dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Die deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej.

Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy.

Kolejnym zadaniem były reakcje językowe - uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego.

Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki literowej.

Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: Telekommunikationsüberwachungsverordnung.

Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop.

Super! Brawo wy!:)

Die deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej. Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy. Kolejnym zadaniem były reakcje językowe- uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego. Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki lierowej. Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: 
Telekommunikationsüberwachungsverordnung. Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop. Super! Brawo wy!:)ie deutschsprachigen Länder- wczoraj odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej. Na początku konkursu należało rozwiązać test wiedzy. Kolejnym zadaniem były reakcje językowe- uczniowie mogli popisać się znajomością języka niemieckiego. Było również zadanie, które polegało na utworzeniu nazw krajów niemieckojęzycznych z rozsypanki lierowej. Uczniowie musieli też wypisać jak najwięcej słów niemieckich z wyrazu: Telekommunikationsüberwachungsverordnung. Wygrała drużyna w składzie: Oliwia Paczyńska, Ahmed Subhani, Adam Szymczak, Adrian Kintop. Super! Brawo wy!:)

Spotkanie z p.Grażyną Szapołowską

Koniec lutego, szaro, deszczowo, ponuro, wietrznie, tyle jeśli chodzi o pogodę.

U nas świeci Słońce - gwiazda w osobie pani Grażyny Szapołowskiej, która odwiedziła nasz Ośrodek. Podczas spotkania nasz gość przeczytał bajkę - "Calineczka".

Dzieci z zespołu "Flamaster" zaprezentowały swoje układy taneczne, którymi zachwyciły panią Grażynę. Było anielsko. Na koniec wspólne zdjęcia i autografy.

Dziękujemy pani Grażyno!!!

V Noworoczne Spotkanie Teatralno ? Muzyczne

Czwartek-19.01.2017 r.
W programie spotkania znalazły się:
1.    Przedstawienie jasełkowe pt. Czy to bajka czy nie bajka? przygotowane przez  ? ?Wesołą Gromadę? i zespół ?Flamaster?-  z naszą prawie 26 osobową ekipą.
2.    Janusz Konofalski ?zaprezentował  piosenki przygotowane pod kierunkiem p.M.Matuszka
3.    Przedstawienie p.t.: ?Lego?, ??Champion? - Przedszkole nr 1 im. Miłośników Przyrody, pod opieką p. Alicji Melcer.
4.    ?Taneczne interpretacje polskiej muzyki rozrywkowej? ? Zespół Szkół ?Jedynka?, Studio Tańca ?Stif? pod kierunkiem p. I. Firlej.
5.    W przerwie - poczęstunek z kawą i herbatką w formie kanapek, ciasta i owoców.
6.    Prezentacje muzyczne - ?Śpiewajcie i grajcie Mu, Dzieciątku małemu? ? Zespół Szkół ?Dwójka?, chórek ?Światełka?, pod opieką p. K. Dobkiewicza.
7.    Janusz Konofalski i p. M. Matuszak w piosence ?Bądź dobry dla wszystkich?
8.    Na zakończenie spotkania ? pamiątkowe zdjęcie, rozdanie papierowych aniołków i słodkich rożków wypełnionych łakociami oraz podziękowań i dyplomów.

Więcej…

25 WOŚP 2017

15 stycznia 2017r. nasi uczniowie zaprezentowali się podczas finałowego 25 koncertu WOŚP pod kierunkiem pani Dagmara Wiśniewska i pana Macieja Matuszaka. Zespół Flamaster zaprezentował trzy tańce, a Janusz Konofalski zaśpiewał przy akompaniamencie pana Macieja trzy piosenki. SOSZW uczestniczy w WOŚP od wielu lat.

Szkolna Wigilia 2016

19 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna wigilia szkolna. Jak co roku zaszczycili nas wspaniali goście: pan starosta Julian Mazurek, wicestarosta Jędrzej Schubert, PCPR w Międzychodzie reprezentowała pani Grażyna Wyrembska i pani Izabela Mieluch, PPP pani Małgorzata Kłosowska, SDŚ pan Wojciech Woś, Victaulic pani Ania Kołodziejska. Jak zawsze obejrzeliśmy cudowne jasełka, podzieliliśmy się opłatkiem, Gwiazdor rozdał prezenty, śpiewaliśmy kolędy.

Kino - Mikołajki

Klasa I, II i III Gimnazjum zorganizowała mikołajkowy wyjazd do kina na film "Fantastyczne zwierzęta...". Było magicznie i świątecznie. Co niektórzy zasiedli nawet na tronie Św Mikołaja.

Muzeum - konkurs plastyczny.

13 grudnia nasze prace zawieźliśmy do muzeum na konkurs plastyczny na najpiękniejsza ozdobę choinkową. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczanie nagród odbędzie się 12 stycznia 2017

Mikołaj w szpitalu

Mikołajki w szpitalu! Dzisiaj byliśmy w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie z prezentami dla najmłodszych.Chorym dzieciom podarowaliśmy kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane na plastyce. Przekazaliśmy również książeczki, maskotki i paczuszki z cukierkami.

Warsztaty z wykonywania Kartek światecznych w KMP

Hania Kamińska, Daria Grzesiak i Oliwia Paczyńska z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach w Kole Międzychodzkich Plastyków. Wspólnie projektowały kartki świąteczne. Dziękujemy artystom z KMP za zaproszenie na warsztaty. Bardzo nam się podobało.

"STOP AIDS"

Światowy Dzień AIDS obchodzony 1 grudnia ma zwrócić uwagę na zapobieganie tej chorobie. Jest obchodzony już po raz 28. W naszej szkole uczniowie nagrali film pt "STOP AIDS"

Kiermasz świąteczny

W tym roku przyłączyliśmy się do Kiermaszu Świątecznego organizowanego prze CAK w Międzychodzie. Impreza przyciągnęła tłumy zainteresowanych.

Mikołajkowe zawody sportowe

W dniu 7 grudnia uczniowie naszego Ośrodka udali się do ?sąsiadów? na sale sportową, aby wziąć udział w mikołajkowych zawodach sportowych. Podzieleni na grupy brali udział w przenoszeniu bombki na łyżeczce, pomagali św. Mikołajowi w przewożeniu prezentów, zamienili się na kilka sekund w aniołki. Zabawa była przednia.

Więcej…

Mikołajki 2016

9 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe. Zawitali do nas goście: ksiądz Tomasz Górny, który zapoznał nas z adwentowymi zwyczajami oraz pan Mariusz Ambrożuk, który zagrał i zaśpiewał z panem Maciejem kolędy. Pan Maciej przeczytał historię biskupa Mikołaja, Flamaster brawurowo zatańczył, a Mikołaj zostawił dla naszych uczniów upominki. Dziękujemy również klasie 3 b i p.Natalii, że przyjęli nasze zaproszenie i byli z nami.

Więcej…

Strona 5 z 30

You are here