Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1064717

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Warsztaty " Dbre wychowanie"

W poniedziałek 28 listopada pani Małgosia i pani Asia zaprosiły nas do przypomnienia sobie o dobrych manierach, czyli o czymś co dobrze znamy, ale czasem zdarza nam się o nich zapomnieć.

Pani Małgosia z pomocą prezentacji multimedialnej i krótkiego filmu przedstawiła zasady Savoir vivre (sawuar wiwr). Po krótkiej powtórce wypełniliśmy test, za który każda grupa otrzymała nagrodę. Pani Asia i autorzy opowiedzieli o pracach na temat dobrego wychowania.

Więcej…

Andrzejki 2016

W dniu 29 listopada dla uczniów naszego Ośrodka zostały zorganizowane andrzejki.
Dyskoteka szkolna była połączona z loterią słodkich fantów, zakupem ciasteczek z przepowiednia braną z przymrużeniem oka oraz wróżbami andrzejkowymi.
Serdecznie dziękujemy młodzieży za przybycie, dobre humory i aktywny udział.
Zapraszamy Was za rok!

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Więcej…

Akcja - "Kup Pan szczotkę!"

Dzisiaj zakończyła się akcja prowadzona przez SU pod hasłem - Kup pan szczotkę. Wszyscy uczniowie, którzy zakupili i przynieśli szczotkę lub pastę dla dzieci z Afryki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Muzycy i ich instrumenty- skrzypce

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Muzycy i ich instrumenty. Na zaproszenie pana Macieja odwiedził nas pan Miron Stieler, który zaprezentował nam skrzypce. Poznaliśmy skrzypce takie, na których muzycy grają w filharmonii, skrzypce ludowe i odmianę skrzypiec pochodząca z Nepalu. Pan Miron zagrał nam na nich wszystkich i opowiedział o swoich instrumentach. Dowiedzieliśmy się również, że nasz gość jest podróżnikiem i odwiedzi nas jeszcze, aby zaprezentować instrumenty etniczne.
Czekamy niecierpliwie i dziękujemy za odwiedziny.

Więcej…

Spotkanie z Panią Prezydentową- Agatą Kornhauser- Duda

Dzisiaj odwiedziliśmy Warszawę. Zbiórka 5 rano. Sześć godzin w autobusie z super kierowcą. Jesteśmy w Pałacu Namiestnikowskim- siedzibie prezydenta RP. Sprawdzeni przez ochronę, udaliśmy się na zwiedzanie pałacu- piękne, historyczne wnętrza, po których chodziło pięciu prezydentów RP. Siadaliśmy tam gdzie siada prezydent w czasie narad, bywaliśmy tam gdzie prezydent z małżonką przyjmują gości i w końcu najważniejsze spotkanie z pierwszą damą...

Więcej…

?WIESZ, CO JESZ??- WYCIECZKA DO ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU OWOCOWO ? WARZYWNEGO w MIĘDZYCHODZIE.

W piątek 4 listopada 2016r. poszliśmy się na wycieczkę do Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Międzychodzie. Produkty firmy wróciły na rynek, a my chcieliśmy zobaczyć, jak się je produkuje.

Po zakładzie oprowadzał nas i opowiadał o cyklach produkcji pan Ryszard Chabiera.

Dziękujemy.

Więcej…

Czytamy w czwartki - wizyta w bibliotece publicznej

W każdy czwartek udajemy się do biblioteki na spotkanie z książką. Rozpoczęliśmy cykl opowieści jesiennych. Piękne opowiadanie ?O liściu Jasiu? pokazało, że warto mieć przyjaciół, którzy pomogą nam przejść przez życie. Uczymy się słuchać, odpowiadać na pytania, doskonalimy umiejętności plastyczne i techniczne.Urodziny Kubusia Puchatka

Pod hasłem ?Proszę, dziękuję, przepraszam? świętowaliśmy w piątek 28 października ósme urodziny Kubusia Puchatka. Na początek spotkania dzieci ze szkolnego koła teatralnego przygotowały dla wszystkich gości przedstawienie pt. ?Szczęśliwy dzień kochania?...

Więcej…

3A z ZS JEDYNKA

24.10.2016 r.odwiedzili nasz ośrodek uczniowie klasy 3a Gimnazjum przy Zespole Szkół Jedynka w Międzychodzie  wraz z wychowawcą p. Januszem Skorupą .Wychowankowie Pana Janusza mieli możliwość obejrzenia sal dydaktycznych i zapoznania się z rodzajami prowadzonych w nich zajęć .Uczniowie  ofiarowali przedszkola kom własne zabawki ,gry ,książki oraz przybory plastyczne .Podarunki sprawiły naszym maluszkom ogromną radość .

DZIĘKUJEMY!

Anna Pospieszała

Wolontariat ZS JEDYNKA

Poniedziałek 24.10.2016r. był w naszym Ośrodku dniem pełnym miłych niespodzianek. Naszym gościem była Pani Ewa Mrówka wraz z przedstawicielkami wolontariatu działającego w Gimnazjum przy Zespole  Szkół Jedynka. Przedszkolaki zostały obdarowane  zabawkami ,puzzlami ,książkami ,grami edukacyjnymi oraz maskotkami{#emotions_dlg.smile}

DZIĘKUJEMY

Anna Pospieszała

STOP GRYPA !

 

Warsztaty z rysowania pastelami

Jesienna deszczowa aura niezbyt sprzyja plenerowi, ale ze skarbów znalezionych podczas spaceru można stworzyć piękną jesienna kompozycję.  Agnieszka, Hania, Daria, Grzesiu, Szymon i Piotrek brali udział w warsztatach rysowania  pastelami martwej natury, która przedstawiała jesienną kompozycję z liści kasztanów i jabłek - skarbów znalezionych na spacerze...

Więcej…

Śwęto Latawca 2016

Dnia 18 października na stadionie MOSiR odbyło się Święto Latawca, którego organizatorem jest CAK, a pomysłodawcą projektu pan Robert Buchert. W imprezie brały udział dzieci i młodzież z międzychodzkich przedszkoli i szkół. Liczną grupę stanowili uczniowie z naszej szkoły. Każdy zaprezentował lot swojego latawca, które wcześniej były wykonane podczas warsztatów w szkole. Najładniejsze latawce zostały nagrodzone. Gratulujemy!

Więcej…

Czytanie książek rozwija wyobraźnię ? spotkania w Bibliotece Publicznej.

05 października udaliśmy się z klasą II,III, 1/2A do Biblioteki Publicznej na lekcję czytania  i słuchania opowieści o Kubusiu Puchatku. Rozmawialiśmy o przyjaźni i pomocy innym. Dzieci wysłuchały tekstu opowiadania i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zachowania bohaterów. Zachwycały się makietą Stumilowego lasu i jego mieszkańców. Chętnie będziemy powtarzać te spotkania w każdy czwartek.

SREBRNO - ZŁOTA KAMIONNA!!!

Jadąc na przełajowe biegi Powstańców Wielkopolskich do Kamionny, nie przypuszczałem nic innego jak tylko dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a tu .......... masz babo placek!!! Zabawa była przednia, to fakt, lecz krążków w kolorze złotym i srebrnym nigdy w życiu bym się nie spodziewał!!!...

Więcej…

Pyra w SP

30.09.2016r. samorząd uczniowski szkoły podstawowej zorganizował Dzień Pyry. Na boisku odbyły się zawody sportowe z ziemniakiem w roli głównej, a na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne z ziemniaczanych pieczątek.

Strona 6 z 30

You are here