Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1120102

Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Muzeum - konkurs plastyczny.

13 grudnia nasze prace zawieźliśmy do muzeum na konkurs plastyczny na najpiękniejsza ozdobę choinkową. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczanie nagród odbędzie się 12 stycznia 2017

Mikołaj w szpitalu

Mikołajki w szpitalu! Dzisiaj byliśmy w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie z prezentami dla najmłodszych.Chorym dzieciom podarowaliśmy kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane na plastyce. Przekazaliśmy również książeczki, maskotki i paczuszki z cukierkami.

Warsztaty z wykonywania Kartek światecznych w KMP

Hania Kamińska, Daria Grzesiak i Oliwia Paczyńska z naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach w Kole Międzychodzkich Plastyków. Wspólnie projektowały kartki świąteczne. Dziękujemy artystom z KMP za zaproszenie na warsztaty. Bardzo nam się podobało.

"STOP AIDS"

Światowy Dzień AIDS obchodzony 1 grudnia ma zwrócić uwagę na zapobieganie tej chorobie. Jest obchodzony już po raz 28. W naszej szkole uczniowie nagrali film pt "STOP AIDS"

Kiermasz świąteczny

W tym roku przyłączyliśmy się do Kiermaszu Świątecznego organizowanego prze CAK w Międzychodzie. Impreza przyciągnęła tłumy zainteresowanych.

Mikołajkowe zawody sportowe

W dniu 7 grudnia uczniowie naszego Ośrodka udali się do ?sąsiadów? na sale sportową, aby wziąć udział w mikołajkowych zawodach sportowych. Podzieleni na grupy brali udział w przenoszeniu bombki na łyżeczce, pomagali św. Mikołajowi w przewożeniu prezentów, zamienili się na kilka sekund w aniołki. Zabawa była przednia.

Więcej…

Mikołajki 2016

9 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe. Zawitali do nas goście: ksiądz Tomasz Górny, który zapoznał nas z adwentowymi zwyczajami oraz pan Mariusz Ambrożuk, który zagrał i zaśpiewał z panem Maciejem kolędy. Pan Maciej przeczytał historię biskupa Mikołaja, Flamaster brawurowo zatańczył, a Mikołaj zostawił dla naszych uczniów upominki. Dziękujemy również klasie 3 b i p.Natalii, że przyjęli nasze zaproszenie i byli z nami.

Więcej…

Warsztaty " Dbre wychowanie"

W poniedziałek 28 listopada pani Małgosia i pani Asia zaprosiły nas do przypomnienia sobie o dobrych manierach, czyli o czymś co dobrze znamy, ale czasem zdarza nam się o nich zapomnieć.

Pani Małgosia z pomocą prezentacji multimedialnej i krótkiego filmu przedstawiła zasady Savoir vivre (sawuar wiwr). Po krótkiej powtórce wypełniliśmy test, za który każda grupa otrzymała nagrodę. Pani Asia i autorzy opowiedzieli o pracach na temat dobrego wychowania.

Więcej…

Andrzejki 2016

W dniu 29 listopada dla uczniów naszego Ośrodka zostały zorganizowane andrzejki.
Dyskoteka szkolna była połączona z loterią słodkich fantów, zakupem ciasteczek z przepowiednia braną z przymrużeniem oka oraz wróżbami andrzejkowymi.
Serdecznie dziękujemy młodzieży za przybycie, dobre humory i aktywny udział.
Zapraszamy Was za rok!

SU Gimnazjum i Szkoły Zawodowej

Więcej…

Akcja - "Kup Pan szczotkę!"

Dzisiaj zakończyła się akcja prowadzona przez SU pod hasłem - Kup pan szczotkę. Wszyscy uczniowie, którzy zakupili i przynieśli szczotkę lub pastę dla dzieci z Afryki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Muzycy i ich instrumenty- skrzypce

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Muzycy i ich instrumenty. Na zaproszenie pana Macieja odwiedził nas pan Miron Stieler, który zaprezentował nam skrzypce. Poznaliśmy skrzypce takie, na których muzycy grają w filharmonii, skrzypce ludowe i odmianę skrzypiec pochodząca z Nepalu. Pan Miron zagrał nam na nich wszystkich i opowiedział o swoich instrumentach. Dowiedzieliśmy się również, że nasz gość jest podróżnikiem i odwiedzi nas jeszcze, aby zaprezentować instrumenty etniczne.
Czekamy niecierpliwie i dziękujemy za odwiedziny.

Więcej…

Spotkanie z Panią Prezydentową- Agatą Kornhauser- Duda

Dzisiaj odwiedziliśmy Warszawę. Zbiórka 5 rano. Sześć godzin w autobusie z super kierowcą. Jesteśmy w Pałacu Namiestnikowskim- siedzibie prezydenta RP. Sprawdzeni przez ochronę, udaliśmy się na zwiedzanie pałacu- piękne, historyczne wnętrza, po których chodziło pięciu prezydentów RP. Siadaliśmy tam gdzie siada prezydent w czasie narad, bywaliśmy tam gdzie prezydent z małżonką przyjmują gości i w końcu najważniejsze spotkanie z pierwszą damą...

Więcej…

?WIESZ, CO JESZ??- WYCIECZKA DO ZAKŁADÓW PRZEMYSŁU OWOCOWO ? WARZYWNEGO w MIĘDZYCHODZIE.

W piątek 4 listopada 2016r. poszliśmy się na wycieczkę do Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Międzychodzie. Produkty firmy wróciły na rynek, a my chcieliśmy zobaczyć, jak się je produkuje.

Po zakładzie oprowadzał nas i opowiadał o cyklach produkcji pan Ryszard Chabiera.

Dziękujemy.

Więcej…

Czytamy w czwartki - wizyta w bibliotece publicznej

W każdy czwartek udajemy się do biblioteki na spotkanie z książką. Rozpoczęliśmy cykl opowieści jesiennych. Piękne opowiadanie ?O liściu Jasiu? pokazało, że warto mieć przyjaciół, którzy pomogą nam przejść przez życie. Uczymy się słuchać, odpowiadać na pytania, doskonalimy umiejętności plastyczne i techniczne.Urodziny Kubusia Puchatka

Pod hasłem ?Proszę, dziękuję, przepraszam? świętowaliśmy w piątek 28 października ósme urodziny Kubusia Puchatka. Na początek spotkania dzieci ze szkolnego koła teatralnego przygotowały dla wszystkich gości przedstawienie pt. ?Szczęśliwy dzień kochania?...

Więcej…

3A z ZS JEDYNKA

24.10.2016 r.odwiedzili nasz ośrodek uczniowie klasy 3a Gimnazjum przy Zespole Szkół Jedynka w Międzychodzie  wraz z wychowawcą p. Januszem Skorupą .Wychowankowie Pana Janusza mieli możliwość obejrzenia sal dydaktycznych i zapoznania się z rodzajami prowadzonych w nich zajęć .Uczniowie  ofiarowali przedszkola kom własne zabawki ,gry ,książki oraz przybory plastyczne .Podarunki sprawiły naszym maluszkom ogromną radość .

DZIĘKUJEMY!

Anna Pospieszała

Strona 6 z 30

You are here