Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1120146

Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Florian, Jolanta, Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław

Do końca roku zostało 15 dni.
Zodiak: Strzelec

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Wolontariat ZS JEDYNKA

Poniedziałek 24.10.2016r. był w naszym Ośrodku dniem pełnym miłych niespodzianek. Naszym gościem była Pani Ewa Mrówka wraz z przedstawicielkami wolontariatu działającego w Gimnazjum przy Zespole  Szkół Jedynka. Przedszkolaki zostały obdarowane  zabawkami ,puzzlami ,książkami ,grami edukacyjnymi oraz maskotkami{#emotions_dlg.smile}

DZIĘKUJEMY

Anna Pospieszała

STOP GRYPA !

 

Warsztaty z rysowania pastelami

Jesienna deszczowa aura niezbyt sprzyja plenerowi, ale ze skarbów znalezionych podczas spaceru można stworzyć piękną jesienna kompozycję.  Agnieszka, Hania, Daria, Grzesiu, Szymon i Piotrek brali udział w warsztatach rysowania  pastelami martwej natury, która przedstawiała jesienną kompozycję z liści kasztanów i jabłek - skarbów znalezionych na spacerze...

Więcej…

Śwęto Latawca 2016

Dnia 18 października na stadionie MOSiR odbyło się Święto Latawca, którego organizatorem jest CAK, a pomysłodawcą projektu pan Robert Buchert. W imprezie brały udział dzieci i młodzież z międzychodzkich przedszkoli i szkół. Liczną grupę stanowili uczniowie z naszej szkoły. Każdy zaprezentował lot swojego latawca, które wcześniej były wykonane podczas warsztatów w szkole. Najładniejsze latawce zostały nagrodzone. Gratulujemy!

Więcej…

Czytanie książek rozwija wyobraźnię ? spotkania w Bibliotece Publicznej.

05 października udaliśmy się z klasą II,III, 1/2A do Biblioteki Publicznej na lekcję czytania  i słuchania opowieści o Kubusiu Puchatku. Rozmawialiśmy o przyjaźni i pomocy innym. Dzieci wysłuchały tekstu opowiadania i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zachowania bohaterów. Zachwycały się makietą Stumilowego lasu i jego mieszkańców. Chętnie będziemy powtarzać te spotkania w każdy czwartek.

SREBRNO - ZŁOTA KAMIONNA!!!

Jadąc na przełajowe biegi Powstańców Wielkopolskich do Kamionny, nie przypuszczałem nic innego jak tylko dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a tu .......... masz babo placek!!! Zabawa była przednia, to fakt, lecz krążków w kolorze złotym i srebrnym nigdy w życiu bym się nie spodziewał!!!...

Więcej…

Pyra w SP

30.09.2016r. samorząd uczniowski szkoły podstawowej zorganizował Dzień Pyry. Na boisku odbyły się zawody sportowe z ziemniakiem w roli głównej, a na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne z ziemniaczanych pieczątek.

Jesienne spotkanie w Drzewcach

W czwartek 29.09.16r. młodsze dzieci szkoły podstawowej i klasy realidacyjno-wychowawczej spotkały się na pikniku z okazji powitania jesieni w Drzewcach. W wyprawie do lasu towarzyszyli nam rodzice, opiekunowie i rodzeństwo. Zabawa była udana, bo pogoda dopisała, humory też jednak poszukiwania grzybów w lesie nie powiodły się, dlatego zebraliśmy inne skarby do jesiennych dekoracji. Poznaliśmy nowe zespoły klasowe w czasie spaceru, zabawy i degustacji kiełbasek z grilla.

Więcej…

Święto Pieczonego Ziemniaka

27 września wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego wyjechali wraz z wychowawcami do "Centrum Turystyki Rowerowej " w Mierzynie. Odbyły się tam obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Główną atrakcją było oczywiście smażenie kiełbas i pieczenie ziemniaków w ognisku. Klimatyczne miejsce w otoczeniu pięknych widoków sprawiło, że panował wyśmienity nastrój. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji pobytu kierujemy do Dyrektor Centrum Animacji Kultury Pani Natalii Czarneckiej  ?

Krzysztof Maciaszczyk

CERiP Mniszki

Niezwykle intensywny dzień. Dwa autobusy pełne dzieci i opiekunów dotarły do Mniszek, gdzie zapoznaliśmy się z zapominanymi zawodami i życiem naszych dziadków oraz otaczającą nas przyrodą. Wykonaliśmy również wspaniałe pamiątkowe wozy i zjedliśmy usmażoną na ognisku kiełbaskę. Dziękujemy naszym przewodnikom za cierpliwość i ciekawą lekcję historii.

Flamaster- Olandia

14 września na zaproszenie Fundacji, grupa taneczna Flamaster wybrała się do Olandii. Wraz z innymi szkołami, na plenerowej scenie na świeżym powietrzu, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Piotruś i Wilk - Reinterpretacja". Doświadczyliśmy ciekawych dźwięków muzyki, pięknego ruchu i tańca - czyli wszystkiego co lubimy najbardziej. Dziękujemy Fundacji za zaproszenie i czekamy na kolejne spektakle.

14.09.2016 r. wyprawa nad Jezioro Koleńskie

Dzisiaj grupa śmiałków wyruszyła na poszukiwanie skarbów. Mimo żaru lejącego się z nieba dotarliśmy do celu. Podziwialiśmy faunę i florę i mimo starannych poszukiwań nie znaleźliśmy nic poza przygodą :). Zmęczeni, ale cali i zdrowi wróciliśmy do domów. (ps. na jednym ze zdjęć widać żabkę znajdźcie ją)....

Warsztaty z tworzenia mebli z palet

Dziękujemy organizatorom z Cak Międzychód za zaproszenie na warsztaty, świetnie się bawiliśmy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

....i nareszcie do szkoły, witamy w nowym roku szkolnym.....

Mecz podwójnej przyjaźni!

W niedzielne popołudnie wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły w Łowyniu ,wybraliśmy się skromną reprezentacją na mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Mecze tych drużyn nazywane są meczami przyjaźni, ponieważ oba kluby na co dzień sympatyzują ze sobą. Dla nas to spotkanie miało podwójny wymiar przyjacielski, dlatego, że z przyjaciółmi i kolegami z Łowynia pojechaliśmy na spotkanie "przyjaźni" do Poznania.

Więcej…

Tydzień czytania dzieciom - BURMISTRZ


Tydzień czytania książek w Ośrodku rozpoczął w tym roku burmistrz Międzychodu - pan Krzysztof Wolny, który przeczytał opowiadanie o Elmerze - słoniu w kratkę.

Więcej…

Strona 7 z 30

You are here