Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 1064756

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Jesienne spotkanie w Drzewcach

W czwartek 29.09.16r. młodsze dzieci szkoły podstawowej i klasy realidacyjno-wychowawczej spotkały się na pikniku z okazji powitania jesieni w Drzewcach. W wyprawie do lasu towarzyszyli nam rodzice, opiekunowie i rodzeństwo. Zabawa była udana, bo pogoda dopisała, humory też jednak poszukiwania grzybów w lesie nie powiodły się, dlatego zebraliśmy inne skarby do jesiennych dekoracji. Poznaliśmy nowe zespoły klasowe w czasie spaceru, zabawy i degustacji kiełbasek z grilla.

Więcej…

Święto Pieczonego Ziemniaka

27 września wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego wyjechali wraz z wychowawcami do "Centrum Turystyki Rowerowej " w Mierzynie. Odbyły się tam obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka". Główną atrakcją było oczywiście smażenie kiełbas i pieczenie ziemniaków w ognisku. Klimatyczne miejsce w otoczeniu pięknych widoków sprawiło, że panował wyśmienity nastrój. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji pobytu kierujemy do Dyrektor Centrum Animacji Kultury Pani Natalii Czarneckiej  ?

Krzysztof Maciaszczyk

CERiP Mniszki

Niezwykle intensywny dzień. Dwa autobusy pełne dzieci i opiekunów dotarły do Mniszek, gdzie zapoznaliśmy się z zapominanymi zawodami i życiem naszych dziadków oraz otaczającą nas przyrodą. Wykonaliśmy również wspaniałe pamiątkowe wozy i zjedliśmy usmażoną na ognisku kiełbaskę. Dziękujemy naszym przewodnikom za cierpliwość i ciekawą lekcję historii.

Flamaster- Olandia

14 września na zaproszenie Fundacji, grupa taneczna Flamaster wybrała się do Olandii. Wraz z innymi szkołami, na plenerowej scenie na świeżym powietrzu, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Piotruś i Wilk - Reinterpretacja". Doświadczyliśmy ciekawych dźwięków muzyki, pięknego ruchu i tańca - czyli wszystkiego co lubimy najbardziej. Dziękujemy Fundacji za zaproszenie i czekamy na kolejne spektakle.

14.09.2016 r. wyprawa nad Jezioro Koleńskie

Dzisiaj grupa śmiałków wyruszyła na poszukiwanie skarbów. Mimo żaru lejącego się z nieba dotarliśmy do celu. Podziwialiśmy faunę i florę i mimo starannych poszukiwań nie znaleźliśmy nic poza przygodą :). Zmęczeni, ale cali i zdrowi wróciliśmy do domów. (ps. na jednym ze zdjęć widać żabkę znajdźcie ją)....

Warsztaty z tworzenia mebli z palet

Dziękujemy organizatorom z Cak Międzychód za zaproszenie na warsztaty, świetnie się bawiliśmy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

....i nareszcie do szkoły, witamy w nowym roku szkolnym.....

Mecz podwójnej przyjaźni!

W niedzielne popołudnie wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły w Łowyniu ,wybraliśmy się skromną reprezentacją na mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Mecze tych drużyn nazywane są meczami przyjaźni, ponieważ oba kluby na co dzień sympatyzują ze sobą. Dla nas to spotkanie miało podwójny wymiar przyjacielski, dlatego, że z przyjaciółmi i kolegami z Łowynia pojechaliśmy na spotkanie "przyjaźni" do Poznania.

Więcej…

Tydzień czytania dzieciom - BURMISTRZ


Tydzień czytania książek w Ośrodku rozpoczął w tym roku burmistrz Międzychodu - pan Krzysztof Wolny, który przeczytał opowiadanie o Elmerze - słoniu w kratkę.

Więcej…

W poszukiwaniu metematyki...

Od poczatku roku niektórzy uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczkach po okolicznych zakładach pracy.Wycieczki te miały na celu zarówno poznanie niektórych zawodów jak i doszukiwanie się w kazdym z nich matematyki.Czy udało nam się "ją"znależc??..Otóz okazało się,że matematyka jest wszędzie!!!

Więcej…

Podchody matematyczno-przyrodnicze

24 05.2016 roku odbyły się szkolne podchody matematyczno-przyrodnicze.Uczniowie klas gimnazjalnych , zawodowych i pp zostali podzieleni na cztery drużyny,które były oznaczone kolorami.Przedstawiciele drużyn losowali swój kolor,opiekunów  i teczkę,w której znajdowały się wskazówki wyznaczające trasę.Na uczniów czekały po drodze zadania ukryte wokół jeziora.Miejsca gdzie znajdowały się zadania były oznaczone chorągiewkami.

Więcej…

I Bieg Integracyjny

03.06.2016r. odbył się I Bieg Integracyjny w naszym Ośrodku. W biegu wzięło udział około 85 osób- naszych uczniów, ich rodzin, uczniów szkół z Międzychodu i Sierakowa oraz miłośników biegania z Międzychodu.

Więcej…

Teatr Gorzów - "Wierszyki ? wybryki?

"Wierszyki ? wybryki? to tytuł przedstawienia teatralnego, który obejrzeli uczniowie naszej szkoły w środę, 18 maja br. w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. Jak co roku udział w wycieczce wzięli również rodzice i rodzeństwo uczniów. Jeszcze przed przedstawieniem nasi podopieczni mogli wykazać się talentem aktorskim i odegrać role do tekstów wierszy wygłaszanych przez aktorkę teatru...

Więcej…

Muzeum - Historia przedsiębiorstw w PRL

Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z niezwykle ciekawą i pouczająca wystawą ukazującą historię przedsiębiorstw działajacych w Międzychodzie w czasach PRL-u. Młodzież z wielkim zaintresowaniem przeglądała bogate zbiory 20 zakładów pracy np. Pomona, Modex, Prokom, Las itp...

Więcej…

Olimpiada matematyczna 2015

19 maja uczniowie klasy III gimnazjum :Martyna Gmiąt, Żaneta Ciepła i Bartek Zachwieja wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej, która odbywa się co roku w Zespole Szkół nr 2 w Poznaniu. Jest nam bardzo miło,że możemy w niej  uczestniczyć, poznawać kolegów i koleżanki z innych szkół, jak również wykazać się swoimi umiejetnościami matematycznymi. W tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 7 drużyn, my usytuowaliśmy się na miejscu IV, ale jak niezwykle wdzięcznym....bo środkowym ;-)

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Warsztaty malarskie - farby akrylowe

Hania, Grzesiu, Damian, Szymon i Adrian gościli na warsztatach malarstwa w Kole Międzychodzkich Plastyków. Poznawali technikę malowania na płótnie farbami akrylowymi pod czujnym okiem artystki pani Elżbiety Ponińskiej. Dzieci krok po kroku tworzyły własne obrazy przedstawiające kwiaty. Atmosfera i i klimat w pracowni sprzyjał twórczemu działaniu. Dziękujemy pani Elżbiecie Ponińskiej za cenne uwagi podczas malowania.

Więcej…

Strona 7 z 30

You are here