Witamy na stronie startowej
 

Witryna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odsłon : 940020

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

SEKRETARIAT - tel./fax 95748 3648

e-mail: kontakt@soszw.edu.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul.Św.Jana Pawła II  6b

64-400 Międzychód

Flamaster- Olandia

14 września na zaproszenie Fundacji, grupa taneczna Flamaster wybrała się do Olandii. Wraz z innymi szkołami, na plenerowej scenie na świeżym powietrzu, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Piotruś i Wilk - Reinterpretacja". Doświadczyliśmy ciekawych dźwięków muzyki, pięknego ruchu i tańca - czyli wszystkiego co lubimy najbardziej. Dziękujemy Fundacji za zaproszenie i czekamy na kolejne spektakle.

14.09.2016 r. wyprawa nad Jezioro Koleńskie

Dzisiaj grupa śmiałków wyruszyła na poszukiwanie skarbów. Mimo żaru lejącego się z nieba dotarliśmy do celu. Podziwialiśmy faunę i florę i mimo starannych poszukiwań nie znaleźliśmy nic poza przygodą :). Zmęczeni, ale cali i zdrowi wróciliśmy do domów. (ps. na jednym ze zdjęć widać żabkę znajdźcie ją)....

Warsztaty z tworzenia mebli z palet

Dziękujemy organizatorom z Cak Międzychód za zaproszenie na warsztaty, świetnie się bawiliśmy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

....i nareszcie do szkoły, witamy w nowym roku szkolnym.....

Mecz podwójnej przyjaźni!

W niedzielne popołudnie wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły w Łowyniu ,wybraliśmy się skromną reprezentacją na mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Mecze tych drużyn nazywane są meczami przyjaźni, ponieważ oba kluby na co dzień sympatyzują ze sobą. Dla nas to spotkanie miało podwójny wymiar przyjacielski, dlatego, że z przyjaciółmi i kolegami z Łowynia pojechaliśmy na spotkanie "przyjaźni" do Poznania.

Więcej…

Tydzień czytania dzieciom - BURMISTRZ


Tydzień czytania książek w Ośrodku rozpoczął w tym roku burmistrz Międzychodu - pan Krzysztof Wolny, który przeczytał opowiadanie o Elmerze - słoniu w kratkę.

Więcej…

W poszukiwaniu metematyki...

Od poczatku roku niektórzy uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczkach po okolicznych zakładach pracy.Wycieczki te miały na celu zarówno poznanie niektórych zawodów jak i doszukiwanie się w kazdym z nich matematyki.Czy udało nam się "ją"znależc??..Otóz okazało się,że matematyka jest wszędzie!!!

Więcej…

Podchody matematyczno-przyrodnicze

24 05.2016 roku odbyły się szkolne podchody matematyczno-przyrodnicze.Uczniowie klas gimnazjalnych , zawodowych i pp zostali podzieleni na cztery drużyny,które były oznaczone kolorami.Przedstawiciele drużyn losowali swój kolor,opiekunów  i teczkę,w której znajdowały się wskazówki wyznaczające trasę.Na uczniów czekały po drodze zadania ukryte wokół jeziora.Miejsca gdzie znajdowały się zadania były oznaczone chorągiewkami.

Więcej…

I Bieg Integracyjny

03.06.2016r. odbył się I Bieg Integracyjny w naszym Ośrodku. W biegu wzięło udział około 85 osób- naszych uczniów, ich rodzin, uczniów szkół z Międzychodu i Sierakowa oraz miłośników biegania z Międzychodu.

Więcej…

Teatr Gorzów - "Wierszyki – wybryki”

"Wierszyki – wybryki” to tytuł przedstawienia teatralnego, który obejrzeli uczniowie naszej szkoły w środę, 18 maja br. w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. Jak co roku udział w wycieczce wzięli również rodzice i rodzeństwo uczniów. Jeszcze przed przedstawieniem nasi podopieczni mogli wykazać się talentem aktorskim i odegrać role do tekstów wierszy wygłaszanych przez aktorkę teatru...

Więcej…

Muzeum - Historia przedsiębiorstw w PRL

Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z niezwykle ciekawą i pouczająca wystawą ukazującą historię przedsiębiorstw działajacych w Międzychodzie w czasach PRL-u. Młodzież z wielkim zaintresowaniem przeglądała bogate zbiory 20 zakładów pracy np. Pomona, Modex, Prokom, Las itp...

Więcej…

Olimpiada matematyczna 2015

19 maja uczniowie klasy III gimnazjum :Martyna Gmiąt, Żaneta Ciepła i Bartek Zachwieja wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej, która odbywa się co roku w Zespole Szkół nr 2 w Poznaniu. Jest nam bardzo miło,że możemy w niej  uczestniczyć, poznawać kolegów i koleżanki z innych szkół, jak również wykazać się swoimi umiejetnościami matematycznymi. W tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 7 drużyn, my usytuowaliśmy się na miejscu IV, ale jak niezwykle wdzięcznym....bo środkowym ;-)

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

Warsztaty malarskie - farby akrylowe

Hania, Grzesiu, Damian, Szymon i Adrian gościli na warsztatach malarstwa w Kole Międzychodzkich Plastyków. Poznawali technikę malowania na płótnie farbami akrylowymi pod czujnym okiem artystki pani Elżbiety Ponińskiej. Dzieci krok po kroku tworzyły własne obrazy przedstawiające kwiaty. Atmosfera i i klimat w pracowni sprzyjał twórczemu działaniu. Dziękujemy pani Elżbiecie Ponińskiej za cenne uwagi podczas malowania.

Więcej…

Muzyk, dudziarz - Przemysław Wawrzyniak

W poniedziałek, 16maja p. Maciej zorganizował nam kolejną część spotkań z muzyką.Tym razem naszym gościem był p. Przemysław Wawrzyniak, który zagrał na dudach, fletach i bębnie i zapoznał nas z kulturą szkocką i irlandzką. Pan Przemek zafascynował wszystkich muzyką i strojem.

Więcej…

Wycieczka piesza - j.Tuczno i Winnogórskie

11. 05. 2016 r. wybraliśmy się na spacer, aby podziwiać piękno najbliższej okolicy. Dotarliśmy nad dwa jeziora: Tuczno i Winnogórskie. Było wesoło, przyjemnie i tak ciepło, że niektórzy postanowili schłodzić się w podziemnym bunkrze. Po czterech godzinach wędrówki i przebyciu około 17 kilometrów wróciliśmy do domów cali i zdrowi- chociaż niektórzy "zgubili podeszwy" . Do zobaczenia na następnej wędrówce.

Więcej…

Spotkanie ze specjalistą terapii uzależnień

29 kwietnia -pan Marek Compel-Specjalista Terapii Uzależnień po raz drugi zagościł w naszym Ośrodku.Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i Szkoły Zawodowej.Niezwykle interesująca była rozmowa z Darkiem i Pawłem-podopiecznymi Ośrodka Uzależnień w Ciborzu, którzy opowiedzieli swoje historie i wzbudzili w nas wszystkich głębokie refleksje.Oby to spotkanie pozostało na długo w naszej pamięci i było lekcją i przestrogą na całe życie.Dzięki pani Asiu za to spotkanie.

Strona 7 z 30

You are here