„Flamaster w Operze”

FLAMASTER

„Flamaster w Operze”

Miniony tydzień przyniósł uczniom Ośrodka wiele kulturalnych wrażeń: spotkanie z książką, Mikołajkowy koncert Majki Jeżowskiej a na zakończenie…
4 grudnia, w piątkowe popołudnie dziewczynki z grupy tanecznej „Flamaster” wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 1, uczestniczyły w wycieczce do Teatru Wielkiego w Poznaniu. W odświętnych strojach, wyśmienitych nastrojach, w ogromnej sali poznańskiej Opery oglądałyśmy przedstawienie baletowe pt. „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, czyli opowieść wigilijną w czterech obrazach.

To baśniowa opowieść o siedmioletniej Klarze i znalezionej przez nią  figurce dziadka do orzechów, z którą to dziewczynka przeżywa wielką przygodę.  Piękna muzyka, cudowne partie taneczne, w wykonaniu bardzo młodych jak i dorosłych tancerzy, przepiękne dekoracje no i wrażenia… niezapomniane. Nasze tancerki: Karolinka, Aneta, Ania, Karolina oraz Hania i Agnieszka – były zachwycone. Polecamy wszystkim. „Nie tylko pod choinkę”!