IV Noworoczne Spotkanie Teatralno-Muzyczne

IV Noworoczne Spotkanie Teatralno-Muzyczne

Już po raz  czwarty w naszym  Ośrodku odbyło się Noworoczne Spotkanie Teatralno-Muzyczne, na które przybyło prawie 100 gości.
W piątek 15 stycznia 2016 r. wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 3 im. J.Brzechwy pod opieką p. Danuty Świderskiej, Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowała klasa III b z panią Pauliną Wiśniewską ? Pawłowską i przedstawiciele Studia Tańca ?Stif? pod opieką p. Iwony Firlej. Szkołę Podst. nr 2 natomiast Chórek Szkolny ?Światełka?, który prowadzi p. Krystian Dobkiewicz.

Nie zabrakło naszych drogich emerytów z Klubu Złoty Wiek i przyjaciół z ŚDS. Na spotkaniu można było wysłuchać piosenek i pastorałek o tematyce świątecznej także w j.angielskim, zobaczyć ciekawy układ taneczny do utworu Walc Coppelia- Dziewczynka o szklanych oczach I Halleujah AlexandraBurke. Jasełka  wykonali  nasi najstarsi wychowankowie a inne dzieci przedstawiły własną interpretację piosenek świąteczno-zimowych z wykorzystaniem instrumentów ekologicznych tj. nakrętek, reklamówek i samodzielnie zrobionych grzechotek. Ciekawym zakończeniem spotkania był film nakręcony przez podopiecznych ŚDS pt. ? Złota kaczka?, który przygotowali sami wykorzystując do scenografii skansen z CERiP w Mniszkach. W przerwie można było poczęstować się kawą i herbatą oraz spróbować ciasteczek, które piekli uczniowie szkoły zawodowej  jak również zwiedzić pomieszczenia i zaplecze dydaktyczne placówki.  Nie zabrakło też pokazówzespołu tanecznego Flamaster.
W tym noworocznym czasie spotkały się dzieci pełnosprawne z niepełnosprawnymi i miło spędziły czas dzieląc się swoimi talentami muzycznymi, tanecznymi i aktorskimi, nie rywalizowaliśmy ze sobą a tylko współdziałaliśmy, a na pamiątkę wszyscy uczestniczy zostali równo nagrodzeni brawami, uśmiechami i pięknymi aniołkami z odrobiną cukierków.