WYCIECZKA DO SZCZECINA

WYCIECZKA DO SZCZECINA

W dniu 22 marca  uczniowie z naszej szkoły wraz  z gośćmi  z innych szkół naszego powiatu, wybrali się na jednodniową wycieczkę do Szczecina. Zwiedzaliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Filharmonię, Podziemną trasę turystyczną-bunkry. Odbyliśmy rejs statkiem po porcie, a z wieży Bazyliki podziwialiśmy panoramę Szczecina...

Odbyliśmy również przejazd  po mieście Złotym Szlakiem czyli trasą najcenniejszych zabytków  miasta oraz zobaczyliśmy: Jasne Błonia  z Pomnikiem  Czynu Polaków ,  Pomnikiem Jana Pawła II i największym w Polsce skupiskiem Platanów. Zobaczyliśmy Park Kasprowicza, willową dzielnicę Pogodno, drugi w Europie - co do powierzchni Cmentarz Centralny, Centrum i Stare Miasto oraz Wały Chrobrego.
Pogoda nam dopisała, chociaż rano  miasto przywitało nas  krótkotrwałym deszczem i musieliśmy się chronić pod parasolami. Najważniejsze , że wszystkim dopisywał dobry humor.
Zadowoleni z wyjazdu około 21.00 wróciliśmy do Międzychodu. Mamy nadzieję,że odbyta wycieczka pozostawi po sobie fajne wspomnienia i  będzie pomocna w przygotowaniach do powiatowego spotkania integracyjnego z cyklu ?POZNAJEMY SWÓJ KRAJ?, które planujemy na dzień 6 kwietnia bieżącego roku.