Klasa 13 B -zadanie muzyczne na okres 06.-08.04

Klasa 13 B -zadanie muzyczne na okres 06.-08.04

Bardzo proszę, aby uczniowie osłuchali się z piosenką " Święta wielkanocne z jajkiem i zającem" (

). Słuchając piosenki zrealizujemy dwa zadania. Pierwsze to realizacja rytmu półnutowego- na raz klaszczemy, dwa liczymy, na trzy klaszczemy-cztery liczymy. Tym sposobem proszę klaskać całą piosenkę. W momencie gdy na ekranie pojawi się zając grający na bębenku- proszę wyklaskać wszystkie cztery miary taktu( raz, dwa, trzy, cztery) . Drugie zadanie to naprzemienne klaskanie wszystkich miar taktu uderzając raz w dłonie, raz w stolik lub kolana. Kochany Rodzicu pomóż swoim pociechom J. Wszelkie próby śpiewu lub wokalizowania podczas realizacji zadań będą jak najbardziej wskazane.

Jeśli w związku z realizacją tych zadań  będą Państwo mieli do mnie jakieś pytania - proszę o kontakt przez wychowawcę.

Maciej Matuszak